Luku 6.3 (KT juhi käsiraamat)

Rühma töö­plaani kujunemine

Rühma tööplaan on mitmekesine. Sinna on koondatud rühmaga seotud nii vabariiklikud, ringkondlikud kui ka ainult rühmasisesed väljaõppesündmused.

Rühma tööplaan

Kodutütarde väljaõpe on mitmekülgne. See hõlmab endas nii koondusi, laagreid, matku, võistlusi, väljasõite kui ka teisi tegevusi nii rühmas, ringkonnas kui ka vabariiklikul tasandil.

Selleks, et rühmasisene väljaõpe oleks loogiline ja süsteemne, on soovituslik koostada oma rühma tegevusplaan. Sinna on koondatud rühmaga seotud nii vabariiklikud, ringkondlikud kui ka ainult rühmasisesed väljaõppesündmused.

Rühma tööplaani saab koostada peale Kodutütarde ringkonna tegevuskava kinnitamist. Seda võib rühmavanem iseenda ja rühma jaoks koostada nii ühe kalendriaasta kui ka poolaasta arvestuses.

Rühma tööplaani kujunemine

Tööplaani koostamisel ja väljaõppe teemade leidmisel on aluseks Kodutütarde järgukatsetest ja erikatsetest. Nendest leiab sisu nii koonduse, laagri kui ka rühma Isamaalise hariduse programmi projektitegevusteks.

Üks osa rühma väljaõppest on seotud noorte isamaalise hariduse programmiga (IHP). Projektifondist on võimalik noortejuhil taotleda kord kvartalis rahastust rühmasisesteks laagriteks või muudeks väljaõppe üritusteks. IHP loob võimaluse pakkuda mitmekülgseid rühmasiseseid ettevõtmisi. Olulisel kohal on, et tegevused on seotud järgu- või erikatsenõuetega.

Süsteemse väljaõppega rühm

Selleks, et rühm oleks tugeva väljaõppega, peab tegevus olema järjepidev. Sellises rühmas tekivad justkui loomulikult rühma-/salgajuhid, kelle peale rühmavanem saab palju toetuda.

Rühma üks tugevuse näitajaid on sealsete noorliikmete järkude soorituse tase ja süsteemsus. Keskmiselt on iga järgu sooritamiseks ette nähtud kaks aastat.

On välja toodud, et kui rühmas toimub igal aastal lisaks ringkondlikele tegevustele ca 12 koondust ja kaks rühmalaagrit, siis see tagab noorliikmete süsteemse järkude tõstmise. 

Näide rühma väljaõppe planeerimisest ühe kalendriaasta lõikes

Väljaõppe dokumentatsioon

Siinkohal on oluline silmas pidada seda, et enne suuremamahulist väljaõpet (õppepäev, matk, pidulik koondus, laager, väljasõit vmt) peab rühmavanem koostama ka õppuse plaani.

Kaks nädalat enne väljaõppeüritust esitab õppuse läbiviija plaani noorteinstruktorile.

Vaata siia! 

Uuri täpsemalt dokumendist "Kodutütarde ja Noorte Kotkaste väljaõppejuhend", mis on õppuse plaan ning milliseid lisasid see endas hõlmab.

Peatüki sisu failina

Rühma tööplaani kujunemine
Prinditav fail
Odota