Vastase varude kasutamine
Kui oma laskemoon on otsakorral ja peatsele varustamisele loota ei saa, siis tuleb kasutusele võtta võidetud vastase relvad ja laskemoon. Iga lahingupatrulli käigus tuleb võtta vastaselt seda, mida meil on tarvis oma edasiseks võitluseks. Kui vastase relvastusega tuleb kaua tegutseda, siis ladusta omaenda relvad peidikutesse.
Kui ka omad varud on veel head, siis tasub kaaluda vastase relvade, laskemoona, toidu, lõhkematerjali ja muu kasuliku kaasavõtmist ning sobivas kohas peidikusse ladustamist tulevaste operatsioonide varustamiseks. Eriti väärtuslik on vastase kantav tankitõrje- ja õhutõrjerelvastus, sest sellest on meil omal alati puudus. Kui saab hõivata vastase suurtükimürske, miine ja lõhkeainet, siis tasub kaaluda nende kaasavõtmist ja peitmist edasiste miinivaritsuste tarvis.
Kõik muu vastase varustus, mida kaasa ei võeta (relvad, laskemoon, tehnika jms) tuleb kahjustada, et vastane ei saaks neid enam meie vastu kasutada.
NB!
Langenud, haavatud ja vangilangenud vastase käekellad, juveelid ja muud isiklikud asjad ei ole võitluseks vajalikud ja nende omastamine on sõjakuritegu (marodöörlus).
Alati ole ettevaatlik ja tähelepanelik võimalike miinilõksude suhtes vastase kaste, kotte ja masinate uksi avades.